9 let natvrdo
Jak mají vypadat školy v Česku ve 21. století? Chce to revoluci, nebo drobné úpravy? Jaká práva mají žáci, jaká rodiče a zbyla nějaká i na učitele? Názorový střet pedagoga a experta na vzdělávání Michala Kaderky s odborníky, učiteli, politiky, reformátory, tradicionalisty, ale i dětmi a rodiči moderovaný Vladimírem Piskáčkem v autentické roli rodiče dvou dětí. V novém podcastu 9 let natvrdo.
Poslouchejte na podcastových platformách
Domluvit se anglicky je dnes považováno za minimum k zajištění alespoň průměrného příjmu. A spolu s několika dalšími dovednostmi patří k těm, které ve školní výuce snad nikdo nezpochybňuje. Jak se v posledních letech změnila úroveň angličtiny u českých dětí? Jaké jsou názory odborníků na výuku angličtiny už od 1. třídy? A jaký vliv mají rodilí mluvčí na výuku angličtiny ve školách?
S Michalem Kaderkou přišli diskutovat Eva Tučková z kanceláře ústředního školního inspektora, která zároveň zastupuje ČR v Evropském centru pro moderní jazyky při Radě Evropy, Sylvie Doláková, členka Asociace metodiků učitelů anglického jazyka, a Tomáš Gráf z Ústavu anglického jazyka a didaktiky FF UK. V dnešní epizodě podcastu 9 let natvrdo.
Natočeno ve studiu Datarun!
🤠 | MODERÁTOR
MICHAL KADERKA
🤝 | HOST
TOMÁŠ GRÁF
SYLVIE DOLÁKOVÁ
EVA TUČKOVÁ
#datarun #9letnatvrdo #skolstvi #vzdelavani #podcastcz